Za co cenię innych

Mówi się, że współczesny świat schodzi na dno, że ludzie są coraz mniej empatyczni, nastawieni tylko na to by zyskiwać, nic nie dając od siebie. Ogólnie, człowiek jest bleee.  Czy rzeczywiście tak jest?

Postanowiłam podzielić się z Wami moimi przemyśleniami o tym   co cenię u innych ludzi

1. Bezinteresowność. Zastanawiałam się czy naprawdę wszystkim zależy na tym by zawsze i z wszystkiego mieć zysk? Wydaje mi się, że nie. Gdyby tak było, nie działałyby wolontariaty, fundacje, domy samotnych matek itp. Przecież tam pomagają ludzie dla których nie liczą się tylko korzyści.Poświęcają swój wolny czas i zapasy energii. Dla nich ważny jest drugi człowiek!  I dumna jestem, że takie dobre dusze są na tym świecie.

2. Pasja. Podziwiam ludzi, którzy mają kompletnego bzika na jakimś punkcie. Czasem są postrzegani jako dziwacy, ale kurcze… To oni potrafią całkowicie poświęcić się temu, co kochają najbardziej! Nie spędzają całych dni siedząc przed ekranem laptopa i przewijając nic nie wnoszące w ich życie obrazków. Pasjonaci wypełniają swój czas zajęciami, które dają im satysfakcję ze swojego bytu na tej Ziemi. I dla mnie nie ważne jest czy pasją jest oglądanie dziwnych robaczków leśnych  przez lupę, zbieranie znaczków czy podróżowanie. Grunt, że jest to coś, co sprawia, że człowiek jest szczęśliwy.

3.Śmiałość w okazywaniu emocji. Zawsze byłam osobą zamkniętą w sobie i może dlatego uwielbiam ludzi, którzy potrafią śmiać się na cały głos, gdy mają taką ochotę, klaskać w ręce z radości, pomimo swoich 35 lat. Ale za  najwspanialszego postrzegam człowieka, który nie wstydzi się swoich łez – czy to radości czy smutku. A zwłaszcza gdy jest to facet. Nie ma nic bardziej męskiego niż pozwolenie sobie na jedną małą łezkę. Przecież nikt nie jest robotem!

 

www.weheartit.com

Za co Ty najbardziej cenisz innych ludzi?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>