Przezwyciężyć swoje słabości

 Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie. 

- Muhammad Ali

Znasz to uczucie, gdy chcesz zrobić coś nowego, czasem szalonego, ale w głowie pojawia się milion myśli: że nie dasz rady, że to nie dla Ciebie, że jesteś zbyt słaby by sobie poradzić?

Chciałam dziś poruszyć temat pewności siebie. Ale nie tylko w sensie atrakcyjności fizycznej. Od dziecka byłam osobą, która uważała że jest gorsza, słabsza?..Nie wiem czy to słuszne określenia. Po prostu w mojej głowie była bariera nie do pokonania. Jestem typem człowieka, który nie nawidzi stać w miejscu, ale większość pomysłów nie doczekało się realizacji, gdyż zaczynałam analizowanie: mam aż tyle umiejętności , czy podołam, nie ma sensu brać w tym udziału – przecież są lepsi… i tak w kółko.

źródło: www.weheartit.com

Jednak kiedy poszłam na studia zaczęłam zastanawiać się… Kurcze, przecież jest tyle ludzi, którzy osiągnęli wiele, a na pewno nie są idealni. Nikt nie jest, to niby dlaczego ja mam być? Doszłam do wniosku, że wymagam od siebie zbyt wiele. Oczywiście, świetnie jest stawiać sobie wysoko poprzeczkę, ale trzeba też dać sobie możliwość kilku prób jej przeskoczenia!

No i tak się stało, że postanowiłam zwalczyć swoją niepewność siebie. Jak? Jednym z kroków jakie podjęłam jest prowadzenie tego bloga. Wiem, że moje posty nie wszystkim przypadną do gustu. Napewno będą osoby, które znajdą coś, co im nie pasuje. Ale blog jest szansą… szansą DLA MNIE bym rozwijała się, zdobywała nowe doświadczenia.Zrobilam też inny milowy krok. Mianowicie -zmieniłam czarny płaszcz na kolorowy ;P Kiedyś bylo to nierealne. Ale teraz zamierzam być dziewczyną, w malinowym płaszczu, która czerpie z życia jak najwięcej!

Jakie są Wasze sposoby, na to by pokonać swoją niepewność?

Ps. Każdy Wasz komentarz, będzie dla mnie wielką nagrodą ;)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Przezwyciężyć swoje słabości

  1. ~dr Lifestyle pisze:

    Jeśli chodzi o pokonywanie niepewności to raczej nie mam na tym polu dużego doświadczenia – bo nie mam zbyt wielu kompleksów, mimo, że zdaję sobie sprawę ze swoich wad. Co mam tu na myśli? Owszem, wiem, że mój nos jest za duży, a angielski słabszy niż powinien, ale ta świadomość nie wprawia mnie w zły nastrój :)

    Chyba najlepiej nauczyć się żyć z tym na co wpływu nie mamy i starać się zmienić to, co od nas zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>