Projekt uśmiech!

Jestem osobą, która nie zawsze okazuje swoje uczucia..Może inaczej okazuję je, jednak nie mam w zwyczaju śmiania się non stop i ze wszystkiego. Często ludzie mówią, że jestem smutna, pytają co mnie gnębi. To nie tak. Po prostu nie uśmiecham się na przymus.

Był poniedziałek. Wiało niemiłosiernie, padał deszcz, a poranny spacer na uczelnię nie był dla mnie miłą perspektywą. Na dodatek poranna wymiana zdań ze współlokatorką. Ten dzień nie zapowiadał się dobrze. I gdy tak wędrowałam opatulona szalikiem i z parasolką w ręku , na przejściu dla pieszych spojrzał na mnie starszy Pan i uśmiechnął się. Ale nie tak zwyczajnie. On uśmiechał się całym sobą..Przez cały dzień o tym myślałam, i stało się coś dla mnie dziwnego. Pomimo pogody, porannej kłótni i zajęć do samego wieczora ciągle uśmiechałam się do siebie i to wszystko nie wydawało się już takie nieznośne. Może to magiczna moc uśmiechu?

źródło: www.weheartit.com

 

Pomyśłałam, że skoro uśmiecham się rzadko powinnam stworzyć sobie okazje, by robić to częściej. No ale do rzeczy. Postanowiłam, że przez najbliższe 30 dni znajdę jeden powód każdego dnia by uśmiechnąć się do kogoś. Ale ważna jest w tym wszystkim jedna rzecz ten uśmiech ma byc świadomy! No bo przecież rozmawiając z kims robimy to często nie mysląc o tym. Nie ważne czy to będzie brat, współlokatorka, starszy pan z sąsiedniego bloku, kierowca autobusu, pani z warzywniaka, a może jakiś przystojny nieznajomy na ulicy ? ;) Po tych 30 dniach chciałabym stwierdzić, czy uśmiech naprawdę ma magiczną moc. A przy okazji może ktoś dzięki temu uśmiechowi będzie miał lepszy dzień . Hmm ;)

A co Wy na to? Dołączycie do mojego wyzwania?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>